Před námi je poslední letošní cesta do Londýna. Nevzala jsem si do letadla knížku, časopis, ani čtečku. Nějak jsem na to tentokrát zapomněla, ale rychle zjišťuji, že to vlastně vůbec nevadí. Mám totiž zápisník a tužku a nic jiného na následující dvě a půl hodiny letu nepotřebuji – tento náš poslední let je totiž ideální na to, abych si uplynulý rok a práci na této realizaci trochu shrnula.

(V tomto článku se s Vámi podělím o pár věcí ze zákulisí naší práce. Pokud Vás zajímá samotná realizace, její průběh i výsledky, vyčkejte! Článek pro www.homedesigners.eu je aktuálně v přípravě. Až bude hotový, najdete zde na něj odkaz).

Před pár lety by mě pravděpodobně ani nenapadlo, že bych se svým manželem a obchodním partnerem dostala na starosti projekt, na kterém jsme se téměř celý letošní rok podíleli – návrh interiérů dvoupatrového bytu o rozloze 680 m2, nacházející se v luxusní rezidenci honosné části Londýna. A kdyby mě něco takového před pár lety přece jen napadlo, asi bych z toho vyvedla, že s takovou realizací budeme finančně za vodou na dobrých pár let.

A tak tu teď sedím, na palubě letadla, s vědomím toho, že námi peníze víceméně jen „protekly“. Naše práce na dálku totiž měla obrovský počet výdajů, které jsem do počátečního rozpočtu nezapočítali. Ač bych kvůli tomu nyní mohla být sklíčená a zoufalá, snažím se na tuto situaci nedívat z pohledu toho, jak se nám nepovedlo vyčíslit větší zisk, ale spíš jako na naší investici. Investici, která nám v mnoha oblastech přinesla cenné zkušenosti a obrovskou školu. A v čem například?

Největší realizace, největší výzvy i radosti

Ač jsme v Praze již měli na kontě pár realizací, tahle je jednoznačně největší, na které jsme se zatím podíleli. Její náročnost spočívala nejen v tom, že realizace probíhala na dálku, a tak jsme museli i většinu věcí řešit na dálku, ale také v tom, že jsme se ocitli v nové roli prostředníka – prostředníka mezi naším klientem, který si nás najal pro služby interiérového designéra, a architektonickým studiem, najatého novým majitelem většiny bytů dané rezidence.

Majitel bytů si architekty najal pro dokončení rozestavěných bytů, jelikož v takovém stavu je za účelem investice pořídil. Náš klient tedy nebyl majitelem bytu, na kterém jsme pracovali, nicméně má s jeho vlastníkem velmi dobrý vztah, a tak nám bylo umožněno podílet se na realizaci tohoto rozestavěného bytu ve spolupráci s architekty. Mohli jsme tedy do určité míry ovlivnit podobu, ve které bude byt dokončen.

V mnoha aspektech nám po pár schůzkách a vyměněných e-mailech londýnští architekti nechali volné pole působnosti – například ve výběru nábytku, barev a materiálů. Vybírat jsme však mohli pouze z řad jejich dodavatelů. Všechny naše návrhy tak musely být schváleny jak naším klientem a jeho rodinou, tak i architekty, kteří měli na realizaci daný rozpočet.

Kromě nábytku, svítidel, textilií, barev, tapet a dalších materiálů jsme pak na starosti měli veškeré bytové doplňky, které už byly předmětem klientova rozpočtu, a tedy byly zcela v naší režii.

Naším úkolem bylo také využít nábytek, který již klient vlastnil a měl k němu vřelý vztah, a najít pro něj vhodné umístění a funkci v jejich novém domově. Součástí naší práce se tak mj. stal například redesign jídelního stolu, který si klient přivezl ze Singapuru, ale o jejichž masivní nohu si všichni členové rodiny neustále ukopávali palce u nohou. 🙂

Jak už bývá naším zvykem, v mnohých věcech jsme s Gáborem během našich cest do Londýna i fyzicky přiložili ruku k dílu. Stresu, hořících deadlinů i problémů bylo mnoho, ale vše se vždy podařilo úspěšně vyřešit. Mimochodem, všimli jste si, že je to tak úplně vždycky? Ať nám do cesty přijde jakkoliv zdánlivě neřešitelný problém (já raději používám slovo „výzva“), vždy nějaké řešení má a s potřebným množstvím naší pomoci a trpělivosti se vždy vyřeší.

Ať nám do cesty přijde jakkoliv zdánlivě neřešitelný problém (výzva), vždy má nějaké řešení.


Výzvy společné práce

Kromě této spíše pracovní oblasti, ve které jsme si zakusili a osvojili například zmiňovanou práci na dálku, výzvy pojící se k roli prostředníka, novou zkušenost spolupráce s architekty a rovnou britskými, nás „vyškolilo“ i mnoho dalších věcí. Dost zabrat dostal náš soukromý život a vztah můj a Gáborův, tedy vztah dvou manželů a zároveň obchodních partnerů majících společné studio.

Při práci na této realizaci jsme se nevyhnuli mnoha hádkám a neshodám. Často jsme jeden pro druhého neměli trpělivost ani pochopení. Vyvažovaly to však momenty smíření, opětovná naleznutí společné řeči, radost z práce, povedeného výsledku a ze spokojeného klienta.

Věřím, že tento projekt nás hodně posunul, jak pracovně, tak osobnostně. Zase jsme se poznali o něco více do hloubky, viděli jsme se v situacích úplné paniky, v celkové únavě ze stresu i práce v nočních hodinách, protože to často jinak s 2,5 letou Grétkou nešlo, během práce na této realizaci mi také do cesty přišla výzva v oblasti zdraví, ale přes to přese všechno jsme to zvládli.

A ačkoliv s výsledkem nejsme stoprocentně spokojeni, hlavně s tím, co jsme nemohli ovlivnit – například všudypřítomné mramorové podlahy, které již v bytě byly položeny, a s určitými kompromisy, na kterých jsme se s architekty museli domluvit, celkově z realizace máme radost a považujeme jí za klíčovou v naší společné tvorbě. Na více ukázek z naší tvorby se můžete podívat například na www.homedesigners.eu 🙂


A co v roce 2020?

Nebyla bych správně mnohotvůrčí, kdyby mi na stole neleželo rozpracovaných projektů víc, viďte? 🙂 Pro rok 2020 mám s Grepy spoustu plánů, spoustu nových nápadů a na některých z nich už nyní pracuji. Tak třeba:

  • překládám e-knihu Jednou provždy mnohotvůrčí do angličtiny, neboť na ni už čeká několik anglicky hovořících mnohotvůrčích zájemců,
  • připravuji pro Vás něco úplně nového, co bude mít fyzickou formu a Vy si budete moci “osahat” a používat ve svém mnohotvůrčím životě,
  • uvidíte mě častěji na videu
  • a při troše štěstí dokončím své první hudební album, v níž bude mít hlavní roli mé milované piano.

Tak se tu sejděme příští rok v prosinci a povězme si, co a jak se povedlo 🙂 Už teď se na to těším!

A Vám milý čtenáři přeji Vám úspěšný vstup do nového roku! Nezapomeňte si letošek trochu shrnout, trochu si porozjímat nad uplynulými událostmi, úspěchy, zážitky i výzvami, kterým jste museli čelit. To nikdy není promarněný čas, tak si ho pro sebe vyhraďte. ♥

Pár fotek (profi snímky budou v lednu)

Autor

Jsem máma úžasné holčičky, žena inspirativního muže a mnohotvůrčí bytost. Miluju harmonii – jak v hudbě, tak v životě. O mém multipotenciálním příběhu si můžete přečíst zde 🔗. Pro všechny multipotenciální lidi jsem napsala ebook "O 3+1 kroky blíž multipotenciálnímu štěstí" 🔗 (ke stažení zdarma) a e-knihu s názvem "Jednou provždy mnohotvůrčí" 🔗. Psáno mým srdcem, pro srdce Vaše ♥

Napsat komentář